11 квітня - Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів, який відзначається за ініціативою ООН. Це пам'ятна дата, яка відзначається на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.

З метою збереження історичної пам'яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування та 80-ї річниці депортації мукачівців єврейської національності до концтабору Освенцим, вчителем історії Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ім. Т. Г. Шевченка Петриною Лілією проведено із учнями 9-х класів інформаційну годину «Пам’ять заради майбутнього». Діти ознайомилися з історією появи концтаборів, отримали інформацію про концтабори та «табори смерті», створені нацистами, повстання в концтаборах і втечі з них, депортацію 8,5 тисяч мукачівських євреїв до Освенцима, з яких до рідного міста повернулось лише 150, «марші смерті» та звільнення концтаборів. Також учні переглянули світлини, відеоматеріали-спогади колишніх в’язнів про умови перебування в таборах та знущання нацистів над ув’язненими.