«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…»

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…». Таку назву мала літературно-мистецька імпреза, присвячена 210 річниці з дня народження Кобзаря, що була організована до постановки 08.03.2024 року вчителями української мови та літератури Наталією Дичкою, Валентиною Гафинець та учителем музичного мистецтва Магдалиною Райчинець. Слова «Шевченко… Син України. Національний геній України. Великий українець. Пророк. Речник української нації», які звучали під час імпрези, спонукали присутніх перейнятися силою Шевченкового духу, Шевченкового слова, відчути нерозривний зв‘язок творчості великого Кобзаря і сьогодення. У ході заходу учні виконали інсценізацію уривку «Як Тарас ходив до залізних стовпів», яка навіяла спогади про дитинство Тараса, переконала присутніх у тому, що такою мандрівкою було усе життя поета, тільки не до залізних стовпів, а до воріт волі, які він ладен був відчинити перед своїм народом.. Продемонстрували красу і чарівність Шевченкового слова і юні декламатори, які зуміли донести до глядачів, що українського народу не існує без Шевченка, адже в ньому вся історія наша, усе буття, мрії. Особливо вразили присутніх - вірш - посвята, який звучав під музичний супровід флейти та авторський вірш «Воїнам правди і добра», присвячений воїнам – захисникам. Емоційну насолоду в глядачів викликало виконання пісень юними шевченківцями, які запалили від світла душі Шевченка свічечки любові в серцях юних українців, вселяючи надію, що святі заповіти поета житимуть у їхній свідомості. Перегляд відеоролика із фільму «Великі Українці», «Майдан 2014», «Події повномасштабної війни» проти росії» через віки нагадують нам, що Пророк дав розіп’яти себе за народ і Україну. Пророча місія Кобзаря триває і нині. Його дух допомагає воїнам, які зараз захищають Україну, брати до рук зброю, а до серця – палкі слова, які є дороговказом у суспільному мороці зла, ненависті, люті. Хвилиною мовчання присутні упом’янули загиблих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України і всіх тих, які віддали своє життя за свободу нашої Батьківщини. У підсумку Шевченківського тижня в/о директора школи Катерина Мигович нагородила переможців та учасників проведених конкурсів дипломами та побажала усім учасникам і надалі утверджувати духовні заповіді Великого Українця. Читаймо Шевченка! І не лише у дні пам’ятних дат. Читаймо і вчімося будувати і захищати нашу Україну! Прислухаймося до Кобзаревих заповітів, очищаймо душу і тіло вогнем Тарасового слова!