1 жовтня - свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників та захисниць України. Напередодні в Мукачівській ЗОШ І-ІІІ ст. 2 ім.Т.Г.Шевченка були проведені заходи, приурочені цим святам. Запрошені військові: Манік Микола Леонідович, Наконечний Ігор Васильович, Отставнов Сергій Юрійович, Гойда Ірина Володимирівна, Лютий Степан Іванович, Бігар Олександр Васильович (випускник школи) - долучилися до учнівських виступів, розповідаючи про злодіяння росії, свій бойовий шлях, героїв-побратимів, які віддали життя за Україну. До дітей доносилися слова, а разом з тим усвідомлення, що за ними - майбутнє. Головне завдання школярів наразі вчитися, щоб ніколи нікому не дати себе здолати. "Україна переможе", - цей вислів лунав зі слів кожного гостя. А вона обов'язково переможе, бо має не тільки мужніх Героїв, а й молоде покоління, яке усвідомлює свою місію. Слава Україні! Героям слава!