Відпочинок у містичній Румунії

Поєднати приємне з корисним - таку мету поставили перед собою класний керівник Віта Лашкай, батьки та їхні діти, учні 6А класу, Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ім.Т.Г. Шевченка. Вони вирішили відвідати 03-04 листопада містичну Румунію. Завдяки організації туроператора LINA Travel вдалося ознаймитися з трьома замками, кожен з яких є особливим по-своєму. Замок Пелеш — літня резиденція румунських королів, розташований біля міста Сіная в повіті Прахова півдні Румунії. Оздоблення замку вражає, оскільки акцент в інтер'єрі на натуральному дереві. Усі деталі ручної роботи. Замок Пелеш- помпезність, смак, аристократичність. Наступний замок Кантакузіно, який знаходиться в Буштні, в районі Замора, на однойменній вулиці. Споруда має велику архітектурну, історичну, документальну та художню цінність. Містичним є те, що саме тут знімався відомий серіал "Венздей". Діти мали можливість поринути у дивакуватий світ дівчини-підлітка Венздей, яка намагалася знайти своє місце в цьому світі. Окрім цього, захоплення викликала прогулянка територією замку та відчуття насолоди неймовірною загадковою природою. Останній замок, який вдалося відвідати, - замок Бран, або Замок Дракули, який знаходиться в селі Бран - адміністративному центрі комуни Бран, повіті Брашов, Трансільванія у Румунії за 30 км від м.Брашов. Це найбільш легендарний замок Трансільванії, який чимось схожий на наш, Мукачівський, проте його родзинкою є містичні фольклорні елементи, які формують ауру таємничості та загадковості. Дуже цікаво та пізнавально вела екскурсію пані Стелла (жителька Румунії), яка зуміла донести до всіх: і дорослих, і дітей - суть величності замків як художніх, історичних та документальних цінностей. Так, дорога виснажлива, але відчуття неймовірні. Кожен, хто був залучений до цієї поїздки, усвідомив, що така екскурсія сприяє не тільки формуванню згуртованості, а й культури поведінки, взаємодопомоги, вмінню пристосовуватися до інших умов. Дякуємо LINA Travel за чудову організацію та детально продуману екскурсію. Далі буде...